DZIECI OCZAMI WYCHOWAWCÓW

Skrzaty

Bo chociaż małe, bo chociaż tycie one naprawdę znają życie! Skrzaty to grupa licząca 18 dzieci w wieku 2.5/3 lata. Każdego dnia Skrzaty odkrywają nasze przedszkole, do którego przychodzimy z coraz to większą radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań z kolegami i koleżankami. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii pod czujnym okiem cioć: Eweliny, Anetki Emilki i Iwonki. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając bajek.


Słoneczka

Żeby mieć słońce w sali każdego dnia i dookoła siebie trzeba było nazwać grupę – “Słoneczka”. Jest to nasza najmłodsza gromadka, która dopiero zaczęła swoją przygodę w społeczności przedszkolnej. Jest to grupa bardzo kontaktowa zarówno w relacjach między sobą jak też w stosunku do innych osób. “Słoneczka” uwielbiają zabawy muzyczno-ruchowe, z użyciem różnorodnych rekwizytów, jak też prace plastyczne w każdej formie. W zabawie swobodnej uczą się dogadywania, współdziałania i przede wszystkim wesoło spędzać czas. “Słoneczka” w wielu sferach wykazują się dobrym skupieniem i zaangażowaniem w zaproponowane im zadania. Dzięki gromadce małych “słoneczek” nie można narzekać na brak radości i ciepła w grupie.

🌞😁🌞

Pandy
Wiewiórki

Grupa liczy 17 przedszkolaków. ,,Wiewiórki’’ to energiczna, pełna pomysłów i chęci do zabawy grupa przedszkolna. Uwielbiają wycinać, lepić z ciastoliny. Dla nich dzień bez pana Miłosza i płyty ,,Tuptaj średniaczku’’ to dzień stracony. Kochają harce na placu zabawa i spacery po okolicy przedszkola. Są oczkiem w głowie cioci Martyny i Agnieszki.

Sówki

Sówki to czteroletnie dzieciaczki w naszym przedszkolu, które dopiero zaczęły przygodę z nauką i zabawą. Są oczkiem w głowie cioci Ani, która zakochała się w nich od pierwszego wejrzenia.
Małe Sówki są pieszczochami, uwielbiają głaskanie, przytulanie oraz łaskotanie. Maluszki są ciekawe świata, bacznie obserwują każdy krok cioci Ani, bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i zabawach.

TO NASI TEGOROCZNI ABSOLWENCI:

Jeżyki

Jeżyki to była  w roku 2020/2021 nasza przedszkolna zerówka. Mimo, iż Dzieci tworzące tę wesołą gromadkę rozpoczynały swoją przygodę z przedszkolem w różnych grupach, nie przeszkodziło im to w zbudowaniu zgranego zespołu. Jeżyki to  liczny team, z wyraźną męską przewagą, bowiem było tu sześć dziewczynek i  aż czternastu chłopców. Jak przystało na poważnych zerówkowiczów, pilnie uczyły się czytać, pisać i rozwijały umiejętności matematyczne. Jednak większość czasu w ciągu dnia upływała im na radosnych i pełnych energii zabawach. Dzieci  bardzo chętnie przejmowały dynamiczny i żywiołowy charakter Cioci Emilki – bardzo chętnie wchodząc w liczne zabawy muzyczno-ruchowe i taneczne. Jeżyki bardzo lubiły spędzać czas na świeżym powietrzu, o kondycję fizyczną dbały często odwiedzając osiedlowe boisko. W czasie odpoczynku po harcach powstawały w tej grupie bardzo kreatywne budowle z klocków lego. We wszystkie działania dzieci, twórczo włączały się Ciocie i Wujek – nauczyciele współorganizujący kształcenie. Wierzymy, że w takiej atmosferze dzieci dobrze przygotowały się do wyzwań czekających je w szkole. Dziękujemy Wam kochane Jeżyki za wyjątkowość, którą  na zawsze wnieśliście do naszej przedszkolnej rodziny.