Grupy

DZIECI OCZAMI WYCHOWAWCÓW

Słoneczka

Żeby mieć słońce w sali każdego dnia i dookoła siebie trzeba było nazwać grupę – “Słoneczka”. Jest to nasza najmłodsza gromadka, która dopiero zaczęła swoją przygodę w społeczności przedszkolnej. Jest to grupa bardzo kontaktowa zarówno w relacjach między sobą jak też w stosunku do innych osób. “Słoneczka” uwielbiają zabawy muzyczno-ruchowe, z użyciem różnorodnych rekwizytów, jak też prace plastyczne w każdej formie. W zabawie swobodnej uczą się dogadywania, współdziałania i przede wszystkim wesoło spędzać czas. “Słoneczka” w wielu sferach wykazują się dobrym skupieniem i zaangażowaniem w zaproponowane im zadania. Dzięki gromadce małych “słoneczek” nie można narzekać na brak radości i ciepła w grupie.

🌞😁🌞

Wiewiórki

Grupa liczy 17 przedszkolaków. ,,Wiewiórki’’ to energiczna, pełna pomysłów i chęci do zabawy grupa przedszkolna. Uwielbiają wycinać, lepić z ciastoliny. Dla nich dzień bez pana Miłosza i płyty ,,Tuptaj średniaczku’’ to dzień stracony. Kochają harce na placu zabawa i spacery po okolicy przedszkola. Są oczkiem w głowie cioci Martyny i Agnieszki.

Pandy
Sówki

Sówki to czteroletnie dzieciaczki w naszym przedszkolu, które dopiero zaczęły przygodę z nauką i zabawą. Są oczkiem w głowie cioci Ani, która zakochała się w nich od pierwszego wejrzenia.
Małe Sówki są pieszczochami, uwielbiają głaskanie, przytulanie oraz łaskotanie. Maluszki są ciekawe świata, bacznie obserwują każdy krok cioci Ani, bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i zabawach.

Kotki
W tej grupie jest bardzo wesoło. Dzieci uwielbiają bawić się i figlować- jak na kotki przystało. Wiele rzeczy robią po raz pierwszy, są ciekawe tego co nowe. Może nie wszystko im wychodzi, ale widać jak bardzo się starają. Ciocia Emilka dba o to by każdy dzień w przedszkolu sprawiał im radość.

Żyrafki

Grupa liczy 17 dzieciaczków. Żyrafki to bardzo wesołe, pomysłowe i żywiołowe przedszkolaki. Uwielbiają zabawy w swoich wymyślonych i pomysłowo skonstruowanych kącikach zainteresowań, a także harce na świeżym powietrzu. Spośród form wykonywania prac plastycznych, najchętniej wybierają malowanie farbami. Każdego dnia uczą się nawiązywania ze sobą kontaktu poprzez wspólne zabawy. Uwielbiają zajęcia dodatkowe:  sensoplastykę
i „odkrywców przyrody”.

Gwiazdki

Gwiazdki to grupa  naszych tegorocznych starszaków. Stanowi  ją szesnaścioro bardzo empatycznych szkrabów – z przewagą chłopców. Dzieci tworzące zespół Gwiazdek rozpoczynały swoją przygodę z przedszkolem w różnych grupach a mimo  to, bardzo szybko się ze sobą zżyły. Na zajęciach dydaktycznych Ciocia Madzia dba, aby Gwiazdki jak najlepiej przygotowały się do czekającej na nie szkoły. Ćwiczą swoją pamięć poznając coraz to nowe wiersze i piosenki oraz stawiają pierwsze kroki w czytaniu i pisaniu. Starszaki  bardzo lubią aktywnie spędzać czas na dworze. Podczas zabawy swobodnej w sali gwiazdek często powstają bardzo pomysłowe budowle lub kolorowe prasowanki z koralików.  Gdy zabrzmi muzyka dzieci dają się porwać spontanicznym tańcom, w które często włączają się ciocie i wujek.

TO NASI TEGOROCZNI ABSOLWENCI:

Biedronki

Do tej wesołej grupy uczęszczało dwadzieścioro wesołych, żywiołowych, pełnych energii, słodkich szkrabów. Dzieciaki były ciekawe świata i interesowały się wszystkim, co je otaczało. Biedronki lubiły spacery, kreatywne zabawy w sali i na placu przedszkolnym, gdzie rozładowywały pokłady energii. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywały słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

Rybki
To była grupa ciekawskich szkrabów, które chętnie poznawały otaczający je świat. Uwielbiały przedszkole i rówieśników, spotykały się z nimi na co dzień. Dużo czasu spędzały na wspólnej zabawie, często przy okazji ucząc się samoobsługi. 🙂 Podczas zajęć tańczyły, śpiewały, rysowały i malowały były przy tym bardzo kreatywne. Kochały harce na placu zabaw i relaksujące spacery po okolicy. Dzień pełen wrażeń kończyły odpoczynkiem przy muzyce, obmyślając czym
by tu zaskoczyć Ciocie kolejnym razem.