DZIECI OCZAMI WYCHOWAWCÓW

Motylki
Skrzaty

Bo chociaż małe, bo chociaż tycie, one naprawdę znają życie! Skrzaty to grupa licząca 20 dzieci w wieku czterech lat. Każdego dnia Skrzaty odkrywają nasze przedszkole, do którego przychodzimy z coraz to większą radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań z kolegami i koleżankami. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii pod czujnym okiem cioć: Eweliny,  Emilki i Wioli. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając bajek.


Słoneczka

Żeby mieć słońce w sali każdego dnia i dookoła siebie trzeba było nazwać grupę – “Słoneczka”.  Nasza gromadka pięciolatków   to grupa bardzo kontaktowa zarówno w relacjach między sobą jak też w stosunku do innych osób. “Słoneczka” uwielbiają zabawy muzyczno-ruchowe, z użyciem różnorodnych rekwizytów, jak też prace plastyczne w każdej formie. W zabawie swobodnej uczą się dogadywania, współdziałania i przede wszystkim wesoło spędzać czas. “Słoneczka” w wielu sferach wykazują się dobrym skupieniem i zaangażowaniem w zaproponowane im zadania. Dzięki gromadce  “Słoneczek” nie można narzekać na brak radości i ciepła w grupie.

🌞😁🌞

Pandy
Wiewiórki

Grupa  ,,Wiewiórki’’ liczy 11 przedszkolaków.  To energiczna, pełna pomysłów i chęci do zabawy grupa sześciolatków. Uwielbiają wycinać, lepić z ciastoliny. Kochają harce na placu zabawaw i spacery po okolicy przedszkola. Są oczkiem w głowie cioci Emilki i Anetki.

Sówki

Sówki to sześcioletnie starszaki w naszym przedszkolu, które dzielnie przygotowują się do rozpoczęcia przygody ze szkołą . Są oczkiem w głowie cioci Ani, która zakochała się w nich od pierwszego wejrzenia.
Sówki są bardzo twórczymi i wrażliwymi dziećmi , uwielbiają zabawy muzyczno-ruchowe, które z ogromną kreatywnością prowadzą ciocie Ania i Emilka. Sówki  są nieustannie ciekawe świata i pod czujnym okiem cioć przeżywają swoje przygody. Bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i zabawach.

TO NASI TEGOROCZNI ABSOLWENCI:

Jeżyki

Jeżyki to była  w roku 2020/2021 nasza przedszkolna zerówka. Mimo, iż Dzieci tworzące tę wesołą gromadkę rozpoczynały swoją przygodę z przedszkolem w różnych grupach, nie przeszkodziło im to w zbudowaniu zgranego zespołu. Jeżyki to  liczny team, z wyraźną męską przewagą, bowiem było tu sześć dziewczynek i  aż czternastu chłopców. Jak przystało na poważnych zerówkowiczów, pilnie uczyły się czytać, pisać i rozwijały umiejętności matematyczne. Jednak większość czasu w ciągu dnia upływała im na radosnych i pełnych energii zabawach. Dzieci  bardzo chętnie przejmowały dynamiczny i żywiołowy charakter Cioci Emilki – bardzo chętnie wchodząc w liczne zabawy muzyczno-ruchowe i taneczne. Jeżyki bardzo lubiły spędzać czas na świeżym powietrzu, o kondycję fizyczną dbały często odwiedzając osiedlowe boisko. W czasie odpoczynku po harcach powstawały w tej grupie bardzo kreatywne budowle z klocków lego. We wszystkie działania dzieci, twórczo włączały się Ciocie i Wujek – nauczyciele współorganizujący kształcenie. Wierzymy, że w takiej atmosferze dzieci dobrze przygotowały się do wyzwań czekających je w szkole. Dziękujemy Wam kochane Jeżyki za wyjątkowość, którą  na zawsze wnieśliście do naszej przedszkolnej rodziny.