DZIECI OCZAMI WYCHOWAWCÓW

Skrzaty

Bo chociaż małe, bo chociaż tycie one naprawdę znają życie! Skrzaty to grupa licząca 18 dzieci w wieku 2.5/3 lata. Każdego dnia Skrzaty odkrywają nasze przedszkole, do którego przychodzimy z coraz to większą radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań z kolegami i koleżankami. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii pod czujnym okiem cioć: Eweliny, Anetki Emilki i Iwonki. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając bajek.


Słoneczka

Żeby mieć słońce w sali każdego dnia i dookoła siebie trzeba było nazwać grupę – “Słoneczka”. Jest to nasza najmłodsza gromadka, która dopiero zaczęła swoją przygodę w społeczności przedszkolnej. Jest to grupa bardzo kontaktowa zarówno w relacjach między sobą jak też w stosunku do innych osób. “Słoneczka” uwielbiają zabawy muzyczno-ruchowe, z użyciem różnorodnych rekwizytów, jak też prace plastyczne w każdej formie. W zabawie swobodnej uczą się dogadywania, współdziałania i przede wszystkim wesoło spędzać czas. “Słoneczka” w wielu sferach wykazują się dobrym skupieniem i zaangażowaniem w zaproponowane im zadania. Dzięki gromadce małych “słoneczek” nie można narzekać na brak radości i ciepła w grupie.

🌞😁🌞

Wiewiórki

Grupa liczy 17 przedszkolaków. ,,Wiewiórki’’ to energiczna, pełna pomysłów i chęci do zabawy grupa przedszkolna. Uwielbiają wycinać, lepić z ciastoliny. Dla nich dzień bez pana Miłosza i płyty ,,Tuptaj średniaczku’’ to dzień stracony. Kochają harce na placu zabawa i spacery po okolicy przedszkola. Są oczkiem w głowie cioci Martyny i Agnieszki.

Pandy
Sówki

Sówki to czteroletnie dzieciaczki w naszym przedszkolu, które dopiero zaczęły przygodę z nauką i zabawą. Są oczkiem w głowie cioci Ani, która zakochała się w nich od pierwszego wejrzenia.
Małe Sówki są pieszczochami, uwielbiają głaskanie, przytulanie oraz łaskotanie. Maluszki są ciekawe świata, bacznie obserwują każdy krok cioci Ani, bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i zabawach.

Jeżyki

Jeżyki to w roku 2020/2021 nasza przedszkolna zerówka. Mimo, iż Dzieci tworzące tę wesołą gromadkę rozpoczynały swoją przygodę z przedszkolem w różnych grupach, nie przeszkodziło to w zbudowaniu zgranego zespołu. Jeżyki to liczny team, z wyraźną męską przewagą, bowiem jest tu sześć dziewczynek i  aż czternastu chłopców. Jak przystało na poważnych zerówkowiczów, pilnie uczą się czytać, pisać i rozwijają umiejętności matematyczne. Jednak większość czasu w ciągu dnia upływa im na radosnych i pełnych energii zabawach. Dzieci  bardzo chętnie przejmują dynamiczny i żywiołowy charakter Cioci Emilki – bardzo chętnie wchodząc w liczne zabawy muzyczno-ruchowe i taneczne. Jeżyki bardzo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, o kondycję fizyczną dbają często odwiedzając osiedlowe boisko. W czasie odpoczynku po harcach powstają w tej grupie bardzo kreatywne budowle z klocków lego. We wszystkie działania dzieci twórczo włączają się Ciocie i Wujek – nauczyciele współorganizujący kształcenie. Wierzymy, że w takiej atmosferze dzieci dobrze przygotują się do wyzwań czekających je w szkole.

TO NASI TEGOROCZNI ABSOLWENCI:

Gwiazdki

Gwiazdki to była grupa  naszych zeszłorocznych starszaków. Stanowiło  ją szesnaścioro bardzo empatycznych szkrabów – z przewagą chłopców. Dzieci tworzące zespół Gwiazdek rozpoczynały swoją przygodę z przedszkolem w różnych grupach a mimo  to, bardzo szybko się ze sobą zżyły. Na zajęciach dydaktycznych Ciocia Madzia dbała, aby Gwiazdki jak najlepiej przygotowały się do czekającej na nie szkoły. Ćwiczyły swoją pamięć poznając coraz to nowe wiersze i piosenki oraz stawiały pierwsze kroki w czytaniu i pisaniu. Dzieci  bardzo lubiły aktywnie spędzać czas na dworze. Podczas zabawy swobodnej w sali gwiazdek często powstawały bardzo pomysłowe budowle lub kolorowe prasowanki z koralików.  Gdy zabrzmiała muzyka dzieci dawały się porwać spontanicznym tańcom, w które często włączały się ciocie i wujek.