Family Camp

Zapraszamy


Termin: 5 – 11.08.2018

Wspólnota

Codziennie po śniadaniu spotykamy się razem na wspólne powitanie. Każdy może powiedzieć o tym jak się czuje i co mu się podoba, a co nie i co chciałby, żeby wydarzyło się dzisiaj, co można zmienić albo powtórzyć z dnia wczorajszego. To także czas dzieci na wspólnym forum. Potem dzieci idą na zajęcia do „Ogrodu Dzieci”, gdzie czekają na nich opiekunowie, a dorośli mają swoje sesje warsztatowe. W połowie dnia przed obiadem też mamy wspólne spotkanie razem z dziećmi, ok. pół godziny.


Otwarte drzwi

Nie tworzymy sztywnych ram – np. nie ma zakazu obecności dzieci z rodzicami podczas warsztatów, ponieważ staramy się brać pod uwagę na bieżąco potrzeby wszystkich uczestników – od najmłodszych do najstarszych (nawet jeśli w danym momencie nie da się ich w pełni zaspokoić). Takie sytuacje kiedy pojawia się konflikt potrzeb i strategii na ich zaspokojenie, pozwalają nam na co dzień ćwiczyć empatyczny dialog i doświadczać rozwiązań, które uwzględniają potrzeby wszystkich stron. Jednocześnie, aby zapewnić dorosłym uczestnikom warsztatów NVC spokój i możliwość skupienia uwagi na warsztatach z trenerami – przygotowaliśmy zajęcia w ramach „Ogrodu Dzieci”


Wzbogacanie życia

Po południu mamy zwykle jedną sesję dla rodziców, ale też sporo wolnego czasu na odpoczynek. Jest też czas na sesje na zaproponowane przez uczestników tematy, a także (dodatkowo płatne) indywidualne spotkania z trenerami, mediacje rodzinne itp. Na popołudniowych sesjach zwykle wracamy do tematów, które omawialiśmy i ćwiczyliśmy przed południem. Zdarza się, że np. jeden z rodziców zajmował się dzieckiem i nie mógł w pełni uczestniczyć w zajęciach przed obiadem. Jest więc szansa, aby mógł zamienić się z drugim rodzicem, lub rodzicem z innej rodziny, który woli zająć się w tym czasie dziećmi swoimi i innych osób. Jeśli dziecko jest młodsze niż 2,5 roku – zachęcamy do wyboru opcji, że w zajęciach uczestniczy i płaci za nie tylko jeden rodzic, a drugi płaci tylko za noclegi i posiłki.


Przestrzeń empatycznego kontaktu 

Family Camp jest odzwierciedleniem tego, jak wygląda nasze życie na co dzień w rodzinie, kiedy sprawy toczą się szybko i zmieniają tak, jak zmieniają się potrzeby nasze i potrzeby dzieci. To, co robią lub mówią inni ludzie, to, co dzieje się na zewnątrz nas i na co nie zawsze mamy wpływ, wyzwala wiele uczuć, także nieprzyjemnych, których źródłem są nasze niezaspokojone potrzeby.

Podczas Family Campu na bieżąco dostępna jest pomoc i wsparcie w nawiązywaniu kontaktu z naszymi potrzebami i między sobą. Dzięki temu łatwiej przeżywać trudne, konfliktowe sytuacje i zamieniać je w dialog i wspólne poszukiwanie rozwiązań. Pozwala to uniknąć powtarzających się kłótni, w których ranimy siebie, szukając winnych naszego cierpienia. „Bez przemocowy” styl komunikacji, którego uczymy się i ćwiczymy go podczas Family Camp, pomaga na bieżąco zauważać niezaspokojone potrzeby, zamiast koncentrować się na krytykowaniu ludzi i świata wokół nas. Dzięki temu łatwiej prowadzić dialog i szukać wspólnie z innymi strategii, aby potrzeby wszystkich zaspokoić w jak najwyższym stopniu.


Ogród dzieci Wychowanie w duchu empatii

W „Ogrodzie Dzieci” młodsi uczestnicy mają zapewnioną pomoc opiekunów, którzy organizują im zajęcia w grupach, w zależności od wieku, zainteresowań. Grupy i tematy zajęć ustalamy i dobieramy na miejscu, biorąc pod uwagę potrzeby i pragnienia obecnych uczestników. Dzieci najmłodsze – które spędzają czas najbliżej mamy – np. w chuście i większość czasu odpoczywają w ramionach mam, mogą być obecne na zajęciach z dorosłymi. Rodziny z malutkimi dziećmi (od ok. 6-7 miesięcy do 2,5 roku – 3 lat), które potrzebują więcej uwagi i indywidualnej troski, ale nie są gotowe uczestniczyć z rodzicami tak, aby jednocześnie nie rozpraszać uwagi innych – zapraszamy z dodatkowym opiekunem, który nie uczestniczy w zajęciach i nie płaci za nie, a tylko za swój pobyt – noclegi i wyżywienie. Może w ciągu dnia włączać się w zajęcia „Ogrodu Dzieci” lub podążać za potrzebami swojego podopiecznego, np. bawiąc się z nim indywidualnie. Zapraszamy babcie, ciocie, wujków, nianie.

Koszty warsztatów 

695 780 016 Marcin

dorosły 

950 zł


za osobę

Uczestniczy jedna osoba dorosła

 

rodzinny 

1800 zł


para

rodziców/opiekunów 

Jeśli uczestniczy para rodziców/opiekunów, a ich dzieci włączają się w zajęciach Ogrodu Dzieci

ogród dzieci

300 zł


za pierwsze dziecko w rodzinie

Jeśli uczestniczy para rodziców/opiekunów, a ich dzieci włączają się w zajęci Ogrodu Dzieci

Jeśli uczestniczy para rodziców/opiekunów, a ich dzieci włączają się w zajęci Ogrodu Dzieci

  • za drugie dziecko 250 zł
  • za trzecie dziecko 200 zł
  • za czwarte 150 zł
  • za piąte 100 zł
  • za szóste 50 zł
  • za siódme 0 zł 

 


wyżywienie

30 zł


za obiad z dwóch dań zupa i drugie danie

Za 6 dni 120 zł

Jest możliwość zamówienia diet

Family Camp 2015 

 

Zobacz jak było…

Family Camp 2015

Family Camp 2016

Family Camp 2017

Nasz zespół 

Trenerka

Zofia Aleksandra 
Schacht – Petersen

certyfikowana trenerka Nonviolent Communication, mediatorka (SMR), doradca rodzinny (KUL), z wykształcenia polonistka (UJ), z zawodu nauczycielka, dziennikarka, redaktor w pismach parentingowych i life stylowych. Założycielka Szkoły Empatii.Wieloletnia organizatorka intensywnych kursów NVC i prekursorka Famili Camp w Polsce.

Trener

Karsten Schacht-Petersen

Od 1985 roku prowadzi prywatną praktykę z terapią indywidualną, oraz kursy szkoleniowe z zakresu rozwoju osobistego, komunikacji i szkolenia personelu od 1998 roku, obejmujące komunikację bez przemocy. Współpracował z Marshallem B. Rosenbergiem, autorem Nonviolent Communication, a od 2003 roku został certyfikowanym trenerem CNVC w Centrum Komunikacji Bez Przemocy. Nauczał za granicą, w tym w Polsce. W latach 2003 – 2005 wykładał z Marshallem Rosenbergiem na kilku kursach IIT. W latach 1991-2007 był związany z teatrem w Odense jako trener grupowy. Umiejętności edukacja i rozwój osobisty w terapii: Mediator w konlikatach: Conflict Broker from Center for Conflict Resolution, 1999. Superwizja: Instytut KempleraTerapia Gestalt: Mogens A. Lund i Lis Emperor.Psychodrama: Natasha Mann. Kompensacja snów, medytacja i immersja: Deputy psychologist Jes Bertelsen (Growth Center)Ciało i dieta: The Scandinavian Bodymind InstituteInspiracja: Hedy i Yumi Schleiffer: Imago i “Crossing the Bridge”

 

Ciocia w ogrodzie dzieci

Katarzyna Chachaj

pedagog, oligofrenopedagog, tyflopedagog, terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji dzieci z autyzmem. Prowadzi specjalistyczne zajęcia indywidualne z terapii pedagogicznej i terapii widzenia z dziećmi o różnych trudnościach wzrokowych. Pracuje autystykami, oraz dziećmi ze złożoną niepełnosprawnością. Zwraca szczególną uwagę na potrzeby i kontakt z dzieckiem. Zafascynowana niedyrektywnymi formami terapii i komunikacją NVC. Interesuje się programem Son-Rise, pedagogiką M. Montessori i rozwojem psychicznym dziecka 0-6 r. Mama Rozalki, zainspirowana rodzicielstwem bliskości. Uwielbia jeździć na rowerze, czytać książki i pływać.

 

Ciocia w ogrodzie dzieci

Barbara Dmowska

pedagog specjalny, opiekuńczo- wychowawczą, logopedka.

Miła, subtelna z ogromną uważnością i wrażliwością, przyciąga do siebie grono wiernych przedszkolnych fanów. Mama Łucji, pasjonatka niedyrektywnych form terapii, porozumienia w duchu NVC, komunikacji alternatywnej. Nocami szykuje pomoce do pracy z dziećmi lub zaczytuje się w książkach o tematyce autyzmu.

 

Ciocia w ogrodzie dzieci

Marta Chruściel

fizjoterapeutka, masażystka, prowadzi zapasy z dziećmi.

Ciepłą i empatyczna osobą. Prowadzi zajęcia, podczas których dzieci ćwiczą, jak w bezpieczny sposób rozładować pokłady energii. Swoim uśmiechem rozpromienia pochmurne dni naszym Milusińskim. Jej pasją jest sport. Ma złote serce i często swoją pasję łączy z pomocą potrzebującym

 

 

Organizatorka 

Agata Dylak

mama Kostka i Idy. Graficzka. Wspiera promocję Family Camp. Nieustająco zafascynowana życiem w duchu Porozumienia bez Przemocy. Wierzy w mądrość ciała i Somatic Experience. Uczestniczka intensywnego kursu NVC pierwszego stopnia Szkoły Empatii. Lubi zaszyć się w trawie i być.

 

  

 

 

 

Gospodyni miejsca

Katarzyna Jakubiak

pedagog, terapeuta, właściciel i Dyrektor Przedszkola, mgr fizjoterapii i mgr wychowania fizycznego, terapeuta integracji sensorycznej, instruktor tańca ludowego. Mama czwórki dzieci, pasjonatka NVC, współorganizator i gospodarz miejsca Famili Camp przez kolejne cztery lata. Uczestniczka intensywnego kursu NVC, pierwszego stopnia Szkoły Empatii.

 

 

 

Gospodarz miejsca

Marcin Jakubiak

inżynier budownictwa, wpółwłaściciel przedszkola, ojciec czwórki dzieci, ubiegający się o certyfikat trenera NVC, uczestnik intesywnego kursu NVC w Szkole Empatii pierwszego i drugiego stopnia, prowadzący przez cztery lata grupy empatii, współorganizator i gospodarz miejsca Famili Camp w kolejnych czterech latach.

 

 

  

Kontakt 

Skontaktuj się z nami 

Jak do nas dojechać ?

Temat
Temat
Koszty
Zakwaterowanie
Tematyka warsztatów
Misja
Inne